BELEDİYEMİZ OLARAK HALKIMIZLA BÜTÜNLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ…

8 Ağustos 2019 tarihinde Bozkurt’ta meydana gelen yıkıcı depremin ardından, Bozkurt halkınn yaralarının sarılması için büyük bir dayanışma ağı kuran Bozkurt Belediyesi, bu dayanışmadan gelen yardımlar sayesinde vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.

Deprem sırasında Bozkurt’un Sazköy ve Avdan mahallesinde yıkılan iki evin yerine burada 60 m2 prefabrik ev yapımı için İzmir/Konak Belediyesi meclis kararı çıkararak Bozkurt’a destek verdi ve evlerden ilkinin yapımı bugün tamamlandı.

Bu örnek dayanışmayla ilgili açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “İzmir/Konak Belediye Başkanımız Sayın Abdül Batur’a, Konak halkı nezdinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Depremden sonra birçok vatandaşımız mağdur oldu. Bozkurt Belediyesi olarak, halkımızla bütünleştik ve Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerimize gidip dayanışma çağrısında bulunduk. Konak Belediyesi de bu çağrımıza ses vererek, iki vatandaşımızın ev yapımını üstlendi. Bugün Sazköy’deki evimizi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En kısa sürede Avdan’daki evimiz de tamamlanacaktır.

Zor günümüzde yanımızda olan Konak halkı ve Konak Belediyemiz’in bizlere olan bu desteğini asla unutmayacağız. Kendilerine Bozkurt halkı adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.